Nové kouřové dipy maďarské značky CCT Master nově na českém a slovenském trhu. Velký výběr barev a příchutí již skladem.

Jednoduché tipy na zimní rybolov

Jednoduché tipy na zimní rybolov

První nízké teploty, sníh či ledová voda? Pro některé rybáře pořádná výzva. V zimě se dost často stává, že se rybáři rozdělí na jedince, co i přes nízké teploty vyrazí za úlovkem a ty, co raději počkají na jaro. Ať už vyrazíte k řece, rybníku či k jezeru, zimní krajina vám předá klid a osobité kouzlo. I v zimě potřebujeme nabrat pozitivní energii a odpočinout si od všech starostí. Jak se na zimní rybolov připravit, kde chytat a co rozhodně nezapomenout? To vše se dozvíte v tomto článku.

 

Výběr lovného místa

Dost často se stává, že na místě, kde jste lovili v teplých dnech, teď neulovíte ani šupinu. Vysvětlení je jednoduché. Ryby se stahují do větších hloubek a jejich aktivita je nízká. Nacházejí se v místech, kde jsou ukryti před predátory. Proto je lepší pro zimní rybolov hledat klidný a stojatý revír. V zimních měsících ryby často vyhledávají různé skrýše, padlé stromy či hluboké vody. Při nízkých teplotách je třeba ryby jednoduše hledat. Úspěšní budete určitě v podvečer. Riziko predace je nižší a ryby se vydávají za potravou. Často se sdružují i ve větších hejnech.

Nástrahy do studené vody

V tomto období je nutné místo postupně zakrmovat. Sáhnout můžete po boilies, peletách, hotovému PVA, dipech či boosterech. S aromatickými nástrahami určitě krok vedle neuděláte. Čím více pozornosti u ryb vzbudíte, tím lépe. PVA můžete naplnit drceným boiliem či peletami. A pokud budete v nesnázích, neváhejte zkombinovat plovoucí boilies s potápivou pastou (DUO X-Tra) od firmy LK Baits.

 Pasty DUO X-Tra pomůžou i v těch nejsložitějších situacích, na vodách se silným rybářským tlakem a tam, kde ostatní příchutě nefungují! Boilie těsto (obalovačka) neboli pasta, je velmi účinnou metodou, jak zatraktivnit nástrahu.

Jaké ryby v zimě chytat?
Úlovky v tomto ročním období opravdu rekordních rozměrů nebudou. V našich běžných vodách se můžete zaměřit například na kapry.

Co sebou?
Určitě nezapomeňte na teplé oblečení a odlehčenou výbavu. Terén může být v zimních měsících špatně průchozí. Postačí tedy jeden až dva pruty a pár nástrah. Pokud se vydáváte na celodenní lov, budete muset řešit i otázku jídla. A co jiného sebou než jednoduchá Hotovka, která zabere málo místa. A na ohřev můžete použít samoohřívací sáčky. Na přípravu jídla vám postačí 15 minut a můžete se pustit do jídla.
Všechny uvedené výrobky naleznete na našem e-shopu
Jednotlivé informace jsou přímo v popiscích výrobků