Nové kouřové dipy maďarské značky CCT Master nově na českém a slovenském trhu. Velký výběr barev a příchutí již skladem.

Pop-up boilie, aneb hravost mnoha barev

Pop-up boilie, aneb hravost mnoha barev

Pop-up, nebo také plovoucí boilie. Novinka na trhu, která vám zajistí opravdové macky, které budete muset vytáhnout nejméně ve dvou:).

Většina z nás již určitě zažila ten nepříjemný pocit, kdy potápivé boilie zapadne do bahna a ryby si ho nevšimnou. Vracíme se bez úlovku a přemýšlíme, kde nastala chyba. Proč přejít tedy na plovoucí boilie?

Pro většinu kaprařů, je tato barevná kulička neodmyslitelnou součástí výbavy. Hodí se do stojatých vod s obtížnou přístupností. Dále jej využijete v bahnitém či travnatém terénu. Hodí se pro kratší procházky, kdy chceme co nejrychleji upoutat pozornost ryb a provést co nejvíce záběrů.

 

Vyber si svou barvu

Při výběru nástrah nemusíte až tak přemýšlet. Všechny barvy, které jsou na trhu dostupné, jsou vyrobeny tak, aby byly k nerozeznání od běžné, živé potravy. Barevné pop up má však své opodstatnění. Hlavní roli zde hraje vlnová délka barev pod vodní hladinou. Ryby mají komorové vidění a jejich oko zaostřuje na krátkou vzdálenost. Vidí téměř barevně, a tak jsou schopny rozpoznat běžné spektrum barev. Co se týče zraku, ten se u jednotlivých druhů ryb značně liší. Záleží, v jakém prostředí ryba žije
a v jakých hloubkách se zdržuje.

Pokud bychom měli vlnové délky seřadit vypadalo by to asi takhle:  ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ŽLUTÁ, ZELENÁ, MODRÁ A FIALOVÁ
Pokud tedy lovíte v mělčích vodách sáhněte po bílé či žluté barvě. S rostoucí hloubkou se vodní hladina mění, proto zvolte modrou či fialovou barvu.

 

 

 

Posuň to na vyšší úroveň

Určitě se nebojte experimentovat. Pro větší zážitek z rybaření můžete pop-up skombinovat s PVA punčochou, dochucovadly, dipy či esencemi. Určitě PVA punčochu nenechávejte dlouho namočenou v dipu, po vhození do vody by se nemusela rozpustit.

Já osobně doporučuji po-up skombinovat s přírodním sladidlem Aquasweet či boosterem Hookbait NS1 od firmy CC More.

 

 

 

 

 

 

 

Děkuji, že jste dočetli až sem. Pop-up boilie je must have ve vaší výbavě. S tímto se vám pořádný úlovek určitě nevyhne.

Všechny uvedené výrobky jsou od výrobce CC Moore
Pokud se chcete dozvědět více, klikněte na sekci Pop-up
Jednotlivé informace jsou přímo v popiscích výrobků