Nové kouřové dipy maďarské značky CCT Master nově na českém a slovenském trhu. Velký výběr barev a příchutí již skladem.

PVA Program

 

PVA Program

Páska, punčocha, šňůrka či sáček? Ano, to vše si můžete představit pod písmeny PVA. Polyvinylalkohol je pevná látka, která má zastoupení v lékařství, stavebnictví, potravinářství či chemickém průmyslu. Původní účel této látky není zcela znám. Díky své rozpustnosti ve vodě si našla místo také v rybolovu. Tento materiál si mnoho rybářů za ta léta osvojilo. Dnes je PVA nepostradatelnou vychytávkou ve ztíženém revíru. A pokud jste ekologický maniak, tak zde můžete zůstat klidní. Tento materiál se ve vodním prostředí rozpustí beze zbytku. Nezanechá za sebou toxické zbytky, nevadí rybám a ani je nijak neodpudí.

Použití PVA nebylo nikdy snazší

Pokud jste domácí kutil, tento úhledný balíček si dokážete vyrobit i sami. Na trhu existuje mnoho firem, které prodávají osvědčené materiály na výrobu.

Nezamotat montáž při náhozu, upoutat pozornost ryb, dostat se na dno skrz spleť rostlin či minimalizovat zamotání háčku do rostlin, to vše může být důvodem k využití PVA. 

Páska nebo šňůrka? Zde si lámat hlavu nemusíte, jelikož rozdíly jsou opravdu minimální. Jednoduše vezměte boilie a jednu po druhé navlékejte za sebe. Vytvoří se vám takzvaný stringer, který následně připevníte k montáži. Aby se řetízek ve vodě rozpustil, určitě nezapomeňte na rozestupy mezi jednotlivými kuličkami. S páskou je využití obdobné.

 Punčocha je mezi rybáři snad nejrozšířenější a nejznámější. Můžete ji naplnit různými směsi či boilie kuličkami. Jednoduše vtlačte krmení do punčochy, zavažte a navlékněte na návazec. Výhodou takto vytvořeného balíčku je, že ve vzduchu se chová předvídatelným způsobem a letí tam, kam potřebujeme. Punčochu tvarujte do jednoduchých válečků. Jako pomůcku můžete využít olej, který vám vše hezky bude držet pospolu. Budete tak mít jistotu, že se vše postupně rozpadne až ve vodě. Tento balíček můžete navléknout přímo na háček. Pokud budete punčochu plnit kuličkami, tak je dávejte hezky za sebe a tu poslední propíchněte.

Sáčky navazují na síťky. Jeho výhodou je zejména aerodynamičnost. Nevýhodu můžeme shledat v tom, že obsahují vzduch. A tak je třeba k potopení delší čas. Taktéž rozpustnost je zde delší než u punčochy. Pokud chceme rozpustnost urychlit, jednoduše sáček propíchněte jehlou.

 

 

 Pokud se chcete dozvědět více, klikněte na sekci PVA program nebo Hotové PVA

Jednotlivé informace jsou přímo v popiscích výrobků